ZVEZDIN REMI PROTIV JANG BOJSA! LIGA ŠAMPIONA SE VIDI IZ BEOGRADA, GARSIJA I DEGENEK POGODILI, PENAL ODUZEO POBEDU :: Semberija INFO ::

Hrabri fudbaleri Crvene zvezde remizirali su protiv Jang Bojsa 2:2 (1:1) u Bernu u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona

Pobeda protiv jako kvalitetne ekipe Jang Bojsa bila je nadomak ruke, ali je skrivljeni penal učinio da se crveno-beli u Beograd vrate sa i dalje prilično povoljnim rezultatom, koji im uliva mnogo optimizma u revanšu.

Krenulo je prilično loše. Već u sedmom minutu Asale se ušetao između linije Zvezdine odbrane i savladao Borjana za rano vođstvo domaćih.

Činilo se da će ova noć u Bernu biti košmarna za sastav srpskog šampiona, ali se situacija potpuno promenila kada je iz jednog bezazlenog kornera koji je izveo Marko Marin u 28. minutu Miloš Degenek zatresao mrežu domaćih.

Ovaj gol dao je vetar u leđa crveno-belima koji su do odlaska na odmor mogli da dođu i do vođstva da je Marin u 36. minutu pogodio zicer kada ga je Mateo Garsija spojio sa golom.

U istom ritmu je nastavljeno i drugo poluvreme, a mnogobrojne "delije" na stadionu Švajcarska bacio je u trans Garsija golom za vođstvo Zvezde u 47. minutu.

Od toga trenutka pa do kraja meča domaći su preuzeli ritam meča ugrožavajući gol Borjana. Sve je to bilo uglavnom jalovo i činilo se da će mreža Zvezdinog golmana ostati mirna, ali je u 76. minutu Boaći nespretno reagovao i srušio protivničkog igrača, a rezervista Oaro rutinski pogodio sa penala.

Do kraja meča domaći su jurišali ka trećem pogotku, najbolji priliku su imali u 84. minutu preko Oaroa, ali je Gobeljić izbacio loptu sa gol linije i rezultat je ostao isti.

Crveno-beli na osnovu svega prikazanom imaju razloga da budu zadovoljni pred revanš koji se igra za šest dana u Beogradu.