BUDUĆNOST POBJEDOM ISPRATILA 2022. :: Semberija INFO ::

BUDUĆNOST POBJEDOM ISPRATILA 2022.

U okviru 9. kola Prvenstva BiH u košarci večeras su se u Bijeljini sastale dvije po mnogima, najperspektivnije škole košarke u Bosni i Hercegovini, semberska Fabrika, KK "Budućnost Prolab" i Omladinski košarkaški klub "Spars" iz Sarajeva. Bijeljinski duel na kraju je pripao domaćoj ekipi 87:69  (22:22, 23:23, 19:11, 23:13).

Prvi dio utakmice bio je rezultatski veoma izjednačen. I prva i druga četvrtina su završene neriješenim rezultatom da bi u nastavku meča presudilo iskustvo domaćeg tima. Postepeno, od početka drugog poluvremena greške koje su pravili mladi košarkaši Sparsa domaćini su pretvarali u poene prednosti.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Vojin Ilić sa 19 i Milivoje Božović sa 18 poena i 14 skokova dok su se u strijelce upisali još Dinko Peljto i Luka Jovanović sa po 12, Rajko Gutalj sa 10, Nebojša Erkić sedam, Adi Zahiragić četiri, Elmir Džafić tri i Aleksandar Pirgić dva poena.

U gostujućoj ekipi bolji od ostalih su bili Luka Majstorović sa 14 i Rijad Avdić sa 12 poena.

Nakon ove utakmice KK "Budućnost Prolab" u Prvenstvu BiH ima omjer od sedam pobjeda i dva poraza.