SP Katar: Srbija prokockala dva gola i protiv Švajcarske traži prolaz dalje :: Semberija INFO ::

SP Katar: Srbija prokockala dva gola i protiv Švajcarske traži prolaz dalje

Фото - Танјуг / АП
Gotova je utakmica selekcija Kameruna i Srbije, u okviru grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru, rezultatom 3:3. Srbija je prokockala prednost od dva gola i svoj prolaz u nokaut fazu mora tražiti u meču trećeg kola protiv Švajcarske.

96' - Sudija je odsvirao kraj meča, a Srbija će svoju šansu za prolaz dalje tražiti u susretu protiv Švajcarske, u okviru trećeg kola.

94' - Imao je Kamerun šansu iz prekida, tukao je Nkudu direktno na gol Srbije, ali je Milinković-Savić to odbranio.

91' - Opet je Mitrović bio u sjajnoj prilici, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

89' - Tukao je Mitrović sa 11 metara, ali je lopta prošla tik iznad prečke.

88' - Kostić je uputio udarac, ali bio je to lak plijen za golmana "Lavova", rezultat je ostao 3:3.

86' - Grujić je brzo izveo prekid, ali Srbija nije iskoristila tu priliku.

83' - "Orlovi" imaju loptu, ali nikako da dođu do prilike da ugroze protivnički gol i opet dođu u prednost.

78' - Piksi radi trostruku izmjenu i vezni red Srbije je dodatno pojačan.

75' - Sjajnu priliku je imao Mitrović, ali nije uspio da savlada golmana Kameruna.

74' - Igra se pred golom Srbije. Pokušavaju "Lavovi" da po drugi put povedu u ovom meču, protiv "Orlova".

70' - Srbija ima loptu u svom posjedu, međutim ne znaju kako da pronađu put do protivničkog gola.

66' - GOL! Čopa-Moting je izjednačio rezultat. Srbija je prokockala dva gola razlike u samo tri minute, 3:3.

63' - GOL! Već u idućem napadu Kamerun je postigao gol. Abubakar je lobovao golmana Srbije, Kamerun je smanjio rezultat na 3:2.

63' - Sergej Milinković-Savić pokušao je atraktivno, sa distance, da lobuje golmana Kameruna. Lopta je prošla nekoliko metara iznad gola.

60' - Pokušava Kamerun jalovim napadima da se vrati u meč, međutim, Srbija sjajnom igrom kontroliše susret.

53' - GOOOOOOOOOOOOL! Mitrović postiže treći pogodak za Srbiju poslije sjajne akcije "Orlova"! Rezultat je 3:1.

49' - Kostić i Tadić su odradili sjajnu razmjenu pasova, međutim nisu uspjeli da po treći put zatresu mrežu Kameruna.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sada prvi sa centra kreću reprezentativci Kameruna koji jure rezultat i izgubljenu prednost protiv "Orlova".

Banjalučani u dobroj atmosferi željno iščekuju drugih 45 minuta meča između Srbije i Kameruna.

51' - Poslije šest minuta nadoknade sudija je odsvirao kraj prvog dijela meča, a fudbaleri su se uputili ka svlačionicama na petnaestominutni odmor.

47' - GOOOOOOOOOOOOL! Sergej Milinković-Savić pogađa za Srbiju i "Orlovi" su ekspresno preokrenuli rezultat na 2:1.

45' - GOOOOOOOOOOOOL! Strahinja Pavlović donosi izjednačenje Srbiji!!!!!! Na semaforu stoji 1:1.

42' - Pred sam kraj poluvremena opet su prijetili "Lavovi", ali se po kozna koji put iskazao Milinković-Savić, kao najbolji pojedinac u redovima Srbije.

39' - Srbija lako dolazi do gola protivnika po desnoj strani preko Živkovića, međutim, bezidejni su u posljednjem dijelu terena. Tadić je primio loptu na 16 metara i tukao visoko iznad gola.

35' - Kamerun je prodisao nakon napada Srbije. "Orlovi" su bili bliže golu u dva navrata, ali bez uspjeha. Njihovi promašaji su kažnjeni golom "Lavova".

28' - GOL! Kamerun je izveo korner, najbolje se u gužvi snašao Žan-Šarl Kasteljeto koji se zadesio na drugoj stativi i poslao loptu u nebranjenu mrežu, za 0:1.

25' - Izveo je Tadić slobodan udarac sa strane, ali na ivici kaznenog prostora Kameruna nije bilo nikoga da primi ubačaj.

23' - U prvih dvadesetak minuta susreta, Srbija je konkretnija i dolazi do velikih prilika, ali nažalost zasad ih nisu iskoristili.

19' - Imao je Kamerun izglednu priliku, ali se opet iskazao Milinković-Savić na golu Srbije.

17' - Opet Mitrović i opet promašaj. Nespretno ispucavanje je prihvatio srpski as, ali nije ovaj poklon uspio kazniti.

16' - Probali su "Lavovi" preko N'kuloua, međutim njegov pokušaj je završio na tribinama iza gola Milinković-Savića.

10' - Mitrović je najopasniji u redovima "Orlova". Iz jednog dobrog napada, centarfor Fulama je pogodio stativu gola Kameruna.

6' - Prvi šut na gol Kameruna uputio je Mitrović, nažalost lopta je otišla preko protivničkog gola.

6' - Prvih nekoliko minuta protiče u odmjeravanju snaga "Orlova" i "Lavova".

2' - Aleksandar Mitrović je ružno doskočio i morao je izaći van terena hramljući na jednu nogu.

1' - Prvi udarac na meču izvela je selekcija Srbije. Tri boda su primat objema reprezentacijama.

Obje selekcije su porazima krenuli kampanju na Mundijalu i ovo im je ključni meč za ostanak u igri za plasman u osminu finala.

Selektor Kameruna Song je šokirao javnost i iz ekipe sklonio prvog golmana i člana Intera, Andrea Onanu.