Završeno EP u kajaku: Česi nose tuce medalja sa Vrbasa :: Semberija INFO ::

Završeno EP u kajaku: Česi nose tuce medalja sa Vrbasa

BANjALUKA - Posljednjeg takmičarskog dana na ECA Evropskom prvenstvu u kajaku i kanu na divljim vodama vozile su se timske trke u disciplini spust.

Nakon četiri dana takmičenja na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore (U-23) reprezentacija Češke Republike pokazala je da joj, u ovom trenutku, nema premca na Starom kontinentu.

Takmičari iz Češke na rijeci Vrbas osvojili su ukupno 40 medalja (17 zlatnih, 14 srebrnih i 9 bronzanih). Selekcija Francuske iz Banjaluke odlazi sa  28 medalja (13 zlatnih, 8 srebrnih i 7 bronzanih) dok su se takmičari iz Italije domogli 13 odličja (3 zlatna, 6 srebrnih i 4 bronzana).

Danas su se na stazi dugoj pet kilometara, od kanjona Tijesno do lokaliteta "Šljunkara" prvo vodile bitke za medalje u juniorskoj kategoriji.

Do zlata, u disciplini K1, stigli su Aron Šmiter, Piter Gutknet i Nikolas Fehlman (vrijeme 18:52.68). Srebro je završilo u rukama Lorenca Kurtija, Matea Muzija i Matea Botinija iz Italije (18:53.37), a bronzanu medalju osvojili su Dimitri Tostain, Leandre Noel Bolandre i Loiž Maso iz Francuske (18:54.15).

U disciplini C1, prvi su kroz cilj prošli Matej Vanek, Ondrej Veseli i Matoš Bier iz Češke Republike (21:01.87). Iza njih su ostali Stefano Mapeli, Pjetro Tonilo i Lorenco Skapini iz Italije (22:03.98), dok su do bronze doveslali Bruno Žužik, David Stafen i Jaromir Ivanecki iz Slovačke (26:57.90).

Kristina Novosadova, Ana Retkova i Mihaela Zenickova iz Češke Republike osvojile su zlato u diciplini K1 (20:40.92). Do srebra je stigla juniorska selekcija Italije u sastavu Maja Banjato, Frančeska Grosa i Marta Ceconi (20:42.73), a bronzanu medalju osvojile su Nina Linares Ljoret, Ev Vitali Žiber i Noa Pradalije iz Francuske (20:49.31)

Nakon timskih trka u juniorskoj, vozile su se timske trke i u kategoriji mlađih seniora (U-23).

Najbrži u disciplini K1 bili su Vojtek Matejiček, Filip Novak i Jan Sindelar (18:27.54). Srebrnu medalju osvojio je francuski triling Augustin Reboul - Klemen Monžanel - Luis Forže (18:32.35), dok bronzu u Belgiju nose Žoren Božer, Alban Duvijer i Lean Božer (18:41.30).

U disciplini C1, do titule evropskih šampiona stigli su Šarl Ferion, Mateo Zani i Matis Perou iz Francuske (21:17.00). Vicešampioni Evrope postali su Alva Bier, Karel Rasner i Petr Smakal iz Češke Republike (21:24.76), a bronzanu medalju osvojili su Nejc Gradišek, Martin Gale i Marko Aljaž Golob iz Slovenije (21:54.46).

Evropski šampion u disciplini C2 (kanu dvosjed) postala je selekcija Češke Republike (20:33.55). Srebro je završilo kod takmičara iz Francuske (20:36.80), a bronza, u ovoj disciplini, ide u Švajcarsku (21:29.37).

U diciplini K1, za dame, najbrže su bile Klara Vankova, Žuzana Dziadzkova i Tereza Kneblova iz Češke Republike (20:22.48). Srebrnu medalju osvojile su Alis Panato, Ćećilija Panato i Maja Banjato iz Italije (20:24.83), a bronze su se domogle Alina Zimer, Elizabet Kostl i Marija Veber iz Njemačke (20:33.97).

Do zlatne medalje u disciplini C1 doveslale su Marie Nemcova, Tereza Kneblova i Ana Retkova iz Češke Republike (22:38.01). Srebrom su se okitile Zaura Malinje, Laura Fonten i Margo Bezio iz Francuske (23:05.72), a bronzom Hana Miler, Glenis Etlin i Mona Klavedečer iz Švajcarske (25:18.87).