PARTIZAN ELIMINISAN IZ KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE :: Semberija INFO ::

PARTIZAN ELIMINISAN IZ KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE

Fudbaleri Partizana odigrali su 2:2 u Beogradu protiv AEK-a te im ovaj rezultat nije bio dovoljan za plej-of Lige Evrope, s obzirom da su u prvoj utakmici poraženi sa 2:1.

Ipak, ovo nije kraj za crno-bijele u Evropi, jer ih očekuje duel plej-ofa Lige konferencija protiv Hamruna, koji na penale izbacio Levski.

Ekipa Ilije Stolice jurila je pobjedu na ovom meču jer su u gostima izgubili 2:1. Sve je bilo idealno za beogradski tim kada je u 24. minutu Rikardo Gomeš sa ivice kaznenog odlično šutirao i donio Partizanu prednost.

Crno-bijeli su bili sve više ofanzivniji i u potpunosti preuzeli kontrolu na meču. Ali opsada pred golom AEK-a bila je neuspješna. Partizan je na poluvrijeme otišao sa golom prednosti.

AEK ulazi u drugi dio meča više ofanzivnije i u 51. minutu stigao do 1:1.

Onda su crno-bijeli ekspresno okrenuli i Rikardo je vratio Partizan u kolosijek. Međutim, tu ludih pet minuta nije stalo. Uz nevjerovatan prodor Faraža koji je izbacio tri igrača Partizana i nevjerovatnim šutem matirao golmana crno-bijelih za konačnih 2:2.