ODBOJKAŠICE SRBIJE PREKO SAD DO POLUFINALA LIGE NACIJA :: Semberija INFO ::

ODBOJKAŠICE SRBIJE PREKO SAD DO POLUFINALA LIGE NACIJA

Foto
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se danas u polufinale Lige nacija pošto je u četvrtfinalu savladala selekciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13).

Izabranice selektora Danijelea Santarelija porazile su olimpijske šampionke i trenutno najbolju reprezentaciju na planeti prvi put poslije 2018. godine i šest vezanih poraza u međusobnim mečevima.

Srbija je odlično otvorila meč i u neizvjesnim završnicama prva dva seta stigla do vođstva od 2:0, ali su favorizovane Amerikanke lako uzele naredna dva seta i djelovalo je da će biti na pragu velikog preokreta.

Međutim, serijom 6:0 za vođstvo od 6:2 u petom, odlučujućem setu, srpske odbojkašice otvorile su sebi vrata polufinala.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Sara Lozo sa 22 poena, dok je kapiten Ana Bjelica dodala 20.

U redovima poraženog tima istakla se Kelsi Robinson sa 21 poenom.

Rival odbojkašica Srbije u polufinalu biće selekcija Brazila koja je danas savadala Japan sa 3:1 (29:27, 28:26, 20:25, 25:14).

U preostalim četvrtfinalnim mečevima Lige nacija sutra se sastaju Italija - Kina (14.00) i Turska - Tajland (17.30), a pobjednici pomenutih duela činiće drugi polufinalni par.

Polufinala su na programu 16. jula, a finale i utakmica za treće mjesto 17. jula.