TRI MEDALjE SA BALKANSKOG PRVENSTVA :: Semberija INFO ::

TRI MEDALjE SA BALKANSKOG PRVENSTVA

Foto
U Beogradu je od trećeg do petog juna održano Balkansko prvenstvo u karateu za djecu, seniore i vetrane. Učestvovalo je preko 1200 takmičara iz deset zemalja.

Nakon završenog prvenstva u Bijeljinu stižu tri medalje. Stojanović Vanja iz KK „Šampioni“ osvojila je srebrnu medalju i titulu vicešampionke Balkana. Vanja se takmičila u borbama za djevojčice od 10 godina, do 37 kilograma. Lazar Lazić iz Karate kluba „Panteri“ osvojio je bronzanu medalju u kategoriji dječaka do 12 godina, do 37 kilograma dok se Mia Milica Vujić iz KK „UNSU“ okitila takođe bronzanom medaljom u kategoriji borbi za djevojčice do 13 godina, do 49 kilograma. Za Milicu je ovo druga medalja sa Balkanskih prvenstava obzirom da je u Banjaluci prije tri godine osvojila bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu u karateu za djecu do 13 godina.

Ove tri medalje sa Balkanskog prvenstva svjedoče kvalitetnom radu bijeljinskih karate klubova čiji takmičari i na međunarodnoj sceni ne zaostaju za svojim vršnjacima.