DI MARIJA UŠAO U IGRU, ZA 12 MINUTA DAO GOL I ASISTIRAO, PA ZAJEDNO SA MESIJEM ŠOKIRAO NACIJU :: Semberija INFO ::

Di Marija se definitivno oprašta posle Mundijala, dok je Mesi indirektno potvrdio da će najverovartnije krenuti njegovim stopama

Pobeda Argentine u kvalifikcijama za Svetsko prvenstvo protiv Venecuele definitivno je protekla u znaku veterana Anhela Di Marije koji se našao u centru pažnje i tokom i posle utakmice.

Gaučosi su dobili svoj poslednji meč kod kuće rezultatom 3:0, a Di Marija je bio taj koji je u finišu rešio pitanje pobednika. Najpre je na teren ušao u 70. minutu , potom u 79. pogodio mrežu i tri minuta kasnije asistirao Lionelu Mesiju.

Taj njegov pogodak je bio prava masjtorija. Nakon što je odbranio rivala pobegao iz leđa, fudbaler PSŽ-a je dodašo u situaciju da može da lobije golmana i naravno da je to iskoristio. Ispostaviće se, na kraju, za verovatno poslednji gol u dresu nacionalnog tima u domovini.

Jer , Di Marija je nakon utakmice na Instagramu objavio da je to bio njegov poslednji domaći meč u dresu Argentine (koja u poslednjem kolu gostuje Ekvadoru) i da će se definitivno oprostiti posle Mundijala u Kataru.

Ne bi hilo iznenađenje da njegovim stopama krene i Mesi koji je takođe izjavom zabrinio naciju.

- Razmišljam o tome šta dolazi sada, u Ekvadoru. Posle Svetskog prvenstva moraću da preispitam mnoge stvari  - poručio je Mesi indirektno da je možda vreme da više ne igra za nacionalni tim.
Argentina je, inače, trijumfom protiv Venecuele vezala svoj 30. meč bez poraza u kvalifikacijama za SP, a vredi pomenutid a je strelac prvog gola u 34, minutu bio Nikolas Gonzales.