KVALIFIKACIJE ZA EP: REMI CRNE GORE, PREOKRET RUMUNIJE U NORVEŠKOJ :: Semberija INFO ::

KVALIFIKACIJE ZA EP: REMI CRNE GORE, PREOKRET RUMUNIJE U NORVEŠKOJ

Foto EPA/GEORGI LICOVSKI
Poljska je savladala Sjevernu Makedoniju sa 1:0. Jedini strijelac bio je član Milana Kšištof Pjontek.
Crna Gora je izvukla samo bod protiv takozvanog Kosova. Nakon svih problema koji su domaći imali pred meč, gosti su poveli golom Rašice u 24.minuti. Izjednačio je Mugoša u 69.minuti. Domaćin je igrao bez podrške publike i bez selektora Ljubiše Tumbakovića koji je podnio ostavku.

Veliki preokret je viđen u meču Norveška –Rumunija. Skandinavci su vodili 2:0 do 77.minute, a onda je Keseru sa dva gola donio izjednačenje

Grupa A
Crna Gora –Kosovo 1:1
Češka-Bugarska 2:1
Plasman: Engleska 6, Češka 3, Bugarska 2, Kosovo 2, Crna Gora 2.

Grupa B
Ukrajina –Srbija 5:0
Litvanija –Luksemburg 1:1
Plasman: Ukrajina 7, Luksemburg 4, Portugal 2, Srbija 1, Litvanija 1.

Švedska-Malta 3:0
Plasman: Španija 9, Švedska 7, Rumunija 4, Malta 3, Norveška 2, Farska ostrva 0.

Grupa G
S.Makedonija – Poljska 0:1
Austrija –Slovenija 1:0
Plasman: Poljska 9, Izrael 4, S. Makedonija 4, Austrija 3, Slovenija 2, Letonija 0.