SEMBERSKI DUEL PRIPAO ZVIJEZDI 09 :: Semberija INFO ::

SEMBERSKI DUEL PRIPAO ZVIJEZDI 09

U okviru 17. kola M:tel Prve lige RS danas su u Janji snage odmjerili FK "Podrinje" i FK "Zvijezda 09".

Domaća ekipa iza sebe ima nekoliko loših prvoligaških sezona ali se, uprkos svemu uspijeva održati među najboljim fudbalskim ekipama u Republici Srpskoj. Nakon 16. kola ove sezone nalaze se na pretposljednjoj, 15. poziciji sa osvojenih 10 bodova. Sa druge strane, ekipa Zvijezde 09 ne krije ambicije za sami vrh tabele Prve lige. Nakon 16. kola zauzimali su 5. poziciju na tabeli sa osvojena 32 boda (sedam manje od prvoplasirane Krupe).

Današnju utakmicu u Janji fudbaleri Zvijezde 09 riješili su u prvom poluvremenu. Već u 12. minutu precizan je bio Igor Zonjić da bi 15 minuta kasnije prednost ekipe iz Etno sela Stanišići povećao Branko Mihajlović. Zadovoljni ostvarenim rezultatom gosti su smirili tempo utakmice dok fudbaleri Podrinja nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Avramovića. Za konačnih 0:3 pogodio je Miloš Gordić u 80. minutu.

Za FK "Podrinje" su nastupali: M.Dehić (G), U.Zupur, M.Bradarić, S.Jelić (58', F.Blagojević), J.Bokić, Š.Nasufović (C) (85', M.Maksimović), J.Novak, D.Ristić, V.Perković, D.Erić, U.Račanović (77', A.Alić).

Za FK "Zvijezda 09" igrali su: M.Avramović (G), A.Kovačević (56', K.Matić), A.Janjić, B.Mihajlović, I.Blagojević (67', D.Adžić), M.Gordić, M.Svraka (C), D.Matić, D.Živković (67', M.Šikanjić), S.Stjepanović (81', A.Vidović), I.Zonjić.