ODBOJKA: RUSIJA ELIMINISALA BIH :: Semberija INFO ::

ODBOJKA: RUSIJA ELIMINISALA BIH

Rusija je 5. kolu A grupe na 32. EP 2021. u Beogradu bila bolja od Bosne i Hercegovine.

Rusija je u prisustvu 560 gledalaca u "Štark areni" slavila sa 3:0.

Prvi set osvojila je Rusija bez problema. Od starta su Ruskinje preuzele inicijativu, uspjele su da povedu sa 7:1, pa sa 18:9, da bi set riješile u svoju korist sa 25:12.

U timu Serđa Busata sve igračice su podjednako dale svoj doprinos u osvajanju ovog set, a dodatnu pomoć imale su u vidu loših prijema i servis grešaka protivnika.

Drugi period bio je nešto zanimljiviji i neizvjesniji. Ekipa Stevana Ljubičića pružila je jak otpor Rusiji, koji je trajao do sredine seta. Ruskinje su uspjele da naprave seriju 4:0, poslije čega su lako osvojile i drugi set – 25:20.

Selektor Rusije odlučio je da u trećem setu zaigraju igračice sa manjom minutažom u dosadašnjem toku turnira. Nije ova odluka Serđa Busata uticala na igru njegove selekcije. Bosna i Hercegovina zaprijetila je pri kraju trećeg seta, ali to nije bilo dovoljno da bi se načinio preokret. Na kraju 25:19.

Od 20.00 časova sastaju se Belgija i Francuska u posljednjem meču A grupe.