PREOKRET PLIŠKOVE, ČEHINjA U FINALU VIMBLDONA! :: Semberija INFO ::

PREOKRET PLIŠKOVE, ČEHINjA U FINALU VIMBLDONA!

Čehinja Karolina Pliškova igraće u finalu Vimbldona.

Nekada prva igračica svijeta, trenutno 13. na WTA listi, napravila je preokret u polufinalu i pobijedila drugog nosioca, Arinu Sabalenku, 5:7, 6:4, 6:4.

Pliškovoj će ovo biti prvo vimbldonsko finale u karijeri i imaće priliku da osvoji i prvu grend slem titulu.
Ona je četvrta češka teniserka u finalu londonskig turnira.

Meč na centralnom terenu Vimbldona trajao je ukupno 113 minuta.

Zanimljivo je da u prvom setu nije bilo brejka sve do samog kraja, tačnije posljednjeg, 12. gema.

Pliškova je ta koja je u tri gema protivnice imala čak osam brejk lopti, ali nijednu nije uspjela da iskoristi.

S druge strane, Sabalenka je iskoristila prvu koja joj se ukazala i tako je dobila početni set.
Čehinju to ipak nije poremetilo.

U drugom setu je uzela konce igre u svoje ruke, napravila je taj dugo očekivani brejk u petom gemu i to joj je bilo dovoljno da stigne do 6:4 i izjednačenja u meču.

Nastavila je Karolina sa boljom igrom i u setu odluke.

Uspjela je odmah na startu istog da načini ključni brejk i tu prednost je uspjela da sačuva do kraja.

Ona će u velikom finalu u subotu igrati protiv najbolje igračice svijeta, Ešli Barti.

Australijanka u pobjedama vodi sa 5:2, a posljednji put igrale su nedavno na turniru u Štutgartu.