ĐOKOVIĆ PREKO KUDLE U ČETVRTO KOLO VIMBLDONA :: Semberija INFO ::

ĐOKOVIĆ PREKO KUDLE U ČETVRTO KOLO VIMBLDONA

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Gren slem turnira u Vimbldonu, pošto je u meču trećeg kola savladao Amerikanca Denisa Kudlu u tri seta (3:0).

Po setovima je bilo 6:4, 6:3 i 7:6.

Meč je trajao 2 časa i 19 minuta, a za to vrijeme Đoković je upisao osam as udaraca, imao 34 direktna poena i iskoristio četiri od 11 brejk lopti.

Za prvi set Đokoviću je bila dovoljna jedna brejk lopta i to u 10. gemu, čime je sebi otvorio put ka sigurnoj pobjedi. U drugom setu viđena su tri brejka, a dva je napravio srpski as, za sigurnu prednost 2:0.

U trećem setu Đoković je zastojao brejk (1:4), brzo ga je vratio, da bi meč okončao tajbrejkom (8:6)
U meču za četvrtfinale Đoković će igrati sa Kristijanom Garinom iz Čilea.

On je na Vimbldonu postavljen za 17. nosioca i za sada je u sva tri meča opravdao ulogu favorita. U meču trećeg kola pobijedio je Pedra Martinesa – 6:4, 6:2, 4:6, 6:4.

Đoković, inače brani krunu na Vimbldonu, kojeg je do sada ukupno osvajao pet puta.