Senzacija na EURO 2020: Češka izbacila Nizozemsku :: Semberija INFO ::

Senzacija na EURO 2020: Češka izbacila Nizozemsku

Фото - Танјуг / АП
BUDIMPEŠTA - Fudbaleri Češke napravili su veliko iznenađenje u osmini finala Evropskog prvenstva ostvarivši veliku pobjedu rezultatom 2:0 nad favorizovanom Nizozemskom, te su tako ostavili "Oranje" bez daljeg učešća na EURO.

Reprezentativci Češke pružili su dobru partiju od početka te su pokazali da neće bez predaje ustupiti mjesto u četvrtfinalu.

Bilo je šansi i na jednoj i drugoj strani, ali su Česi u prvom poluvremenu bili dosta konkreniji.

Loše je krenulo po Nizozemsku u 55. minuti kada je defanzivac De Liht dobio direktan crveni karton pošto je igrao rukom kao zadnji igrač.

Česi su iskoristili prednost igrača više i u 68. minuti Holes je doveo svoju reprezentaciju do vodstva.

Tačku na ovaj meč i konačan rezultat od 2:0 postavio je Šik u 80. minuti.

Češka će u osmini finala igrati protiv Danske, koja je juče pobijedila Vels rezultatom 4:0.