EURO 2020: UKRAJINA SAVLADALA S. MAKEDONIJU :: Semberija INFO ::

EURO 2020: UKRAJINA SAVLADALA S. MAKEDONIJU

Fudbaleri Ukrajine upisali su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu, i to nad Sjevernom Makedonijom rezultatom 2:1 (2:0).

Zanimljiv meč odigrali su Ukrajinci i Makedonci na stadionu u Bukureštu.

U finišu prvog poluvremena Ukrajina je brzo postigla dva gola i tako praktično riješila pitanje pobjednika.

U 29. minutu Jarmolenko je dobro pratio razvoj situacije nakon kornera, reagovao na drugoj stativi i ubacio loptu u mrežu rivala.

Samo pet minuta kasnije, Jaremčuk je iskoristio nedovoljno dobru ofsajd zamku i zatresao mrežu za 2:0.

Sjeverna Makedonija je uspjela u drugom poluvremenu da smanji na 2:1, ali ne i da dodatno ugrozi Ukrajince.

Jedini gol za Makedonce postigao je Alioski, nakon što je prethodno promašio jedanaesterac, ali je iskoristio to što se lopta odbila.

Nakon dva meča, Ukrajina ima polovičan učinak i tri osvojena boda, dok je Sjeverna Makedonija upisala i drugi poraz.