ZVEZDA SRUŠILA PAO U ATINI: LOJD POKAZAO KLASU JOŠ JEDNOM :: Semberija INFO ::

ZVEZDA SRUŠILA PAO U ATINI: LOJD POKAZAO KLASU JOŠ JEDNOM

Crveno -beli su obećali da će pokušati da iznenade i to su uradili.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos sa 86:82 u dvorani "OAKA" u Atini u 30. kolu Evrolige.

Zvezda trenutno ima skor od 9-12, a Panatinaikos je na učinku 10-18.

Zvezdu je predvodio Džordan Lojd sa 27 poena, dok je Kori Volden ubacio 14.

Zanimljiva utakmica viđena je u OAKA areni, a ekipe su se smenjivale u vođstvu.  Panatinaikos je dominirao u prvih 15 minuta meča, kada je imao prednost između četiri i sedam poena razlike 28:21.

Međutim , Zvezda je do poluvremena uspela da anulira prednost zahvaljujući raspoloženim Lojdu i Voldenu (40:40)
Drama na kraju meča

U nastavku meča videli smo dve serije. Najpre Panatinaikos kod rezultata 44:48 pravi 15 -0 seriju za 59:48 i to je najveća prednost na meču jednog tima. Izgledalo je da će to kraj nada Zvezde, ali crveno-beli se ne predaju.

Uzvraćaju oni serijom 17-0 na kraju treće i početkom četvrte četvrtine za 59:65 vođstvo.

Održavali su crveno-beli prednost s (67:75) sve do 37. minuta kada se PAO napravio seriju za neizvesnu završnicu 76:77.  Tada je proradio Džordan lojdi sa pet vezanih poena doneo prednost 79:82, zatim se crveno-beli brane, pa je u napdu fauliran Lazić na 11 sekundi pre kraja, koji daje oba bacanja za 79:84, ali Hezonja daje brzu trojku za 82:84 na 7 sekundi.

Posle tajmauta, lopta je išla na Lojda koji je fauliran i koji sa dva bacanja rešava meč.