LIVERPUL BOLjI DO LAJPCIGA :: Semberija INFO ::

LIVERPUL BOLjI DO LAJPCIGA

Fudbaleri Liverpula pobijedili su kao gosti Lajpcig 2:0 u prvom susretu osmine finala Lige šampiona.

Na meču u Budimpešti, gdje je nemački tim domaćin zbog strogih pravila te zemlje u doba pandemije, Liverpul je kaznio dva ogromna kiksa odbrane rivala.

Sve na početku drugog poluvremena, nakon što je u prvom viđen ravnopravan sudar.

Prvo je kapiten Marsel Sabicer dao katastrofalnu loptu iza svoje odbrane i "spojio" Mohameda Salaha sa nemoćnim Peterom golmanom Gulačijem.

Egipćanin je to lako realizovao za 0:1.

Da bi se pet minuta kasnije okliznuo i loše procijenio loptu mladi Nordi Mukiele.

Znatno iskusniji Sadio Mane je to iskoristio i poput Salaha rutinski odradio završnicu.

Lajpcig će moći da žali za stativom Danija Olma iz petog minuta i u toj situaciji je bio najbliži da savlada Alisona Bekera, iako je zicer u nadoknadi promašio Hvang.

Iako je pružio sasvim dobar otpor na kraju je tim Julijana Nagelsmana izgubio od iskusnijeg Liverpula, koji je već jednom nogom među osam najboljih u Evropi.

Čini se da je revanš 10. marta samo formalnost.