Србија рутински савладала Алжир на старту Свјетског првенства :: Semberija INFO ::

Србија рутински савладала Алжир на старту Свјетског првенства

Рукометаши репрезентације Србије рутински и убједљиво савладали су селекцију Алжира 36:27 (16:13, 20:14) у оквиру првог кола Групе Е на Свјетском првенству.

Изабраници селектора Ђироне су од старта меча наметнули сопствени стил игре који рукометаши Алжира нису могли да испрате до краја, што је резултирало побједом Србије.

Утакмица је почела предношћу Србије од два гола, а у наставку је било осцилација у игри "орлова", међутим противници се нису добро снашли у фази напада и нису направили искорак ка вођству, 8:8.

До средине првог полувремена утакмица је била уједначена када је на сцену ступио млади Стефан Додић који је игром и асистенцијама размрдао саиграче у фази напада.

У првом полувремену највише су се истакли капитен Немања Илић и Петар Ђорђић.

Обојица су дала четири гола. Илић шутирао 4/5, а бек репрезентације Србије имао нешто лошији проценат шута - 4/6, преноси РТС.

Србија је у првом полувремену постигла 16 голова из 27 шутева и зарадила три искључења. Пешмалбек је два пута искључен, Марсенић једанпут.