Реал Мадрид срушио Барселону :: Semberija INFO ::

Реал Мадрид срушио Барселону

Кошаркаши Реал Мадрида су побиједили Барселону резултатом 78:66 у полуфиналу Евролиге.

На овогодишњем Фајнал фору Евролиге су завршена полуфинала и након тријумфа Олимпијакоса и Реал Мадрида, знамо да ће се они борити за шампионску титулу.

Монаку је било мало и 12 поена предности на полувремену, док је Барселона испустила + 6 са полувремена и након два преокрета смо добили двојицу финалиста.

Утакмицу је, иначе, Реал Мадрид боље почео и на крилима Најџела Вилијамса Госа и Валтера Тавареса повео са 10:3, а од 18 поена у првој четвртини овај поменути двојац убацио је 15.

Што се Барселоне тиче, они су за разлику од Реала који је тражио унутрашњу игру, своје поене постизали споља.
Алекс Абринес и Никола Калинић су били веома важан дио те игре и својим тројкама донијели преокрет.

Реал је баш као и против Партизана почетком друге четвртине стао у зону, то је дало резултата и прописно намучило момке из Блаугране, али је шут поново прорадио, као и одбрана и вођство се вратило.

Видјели смо и два"ер бола" Рудија Фернандеса, али и тројку Љуља у његовом чувеном стилу, па је Барса на полувремену имала вођство 42:36, преноси b92.