ФИБА СУСПЕНДОВАЛА СУДИЈЕ КОЈЕ СУ ОШТЕТИЛЕ ЛИТВАНИЈУ :: Semberija INFO ::

ФИБА СУСПЕНДОВАЛА СУДИЈЕ КОЈЕ СУ ОШТЕТИЛЕ ЛИТВАНИЈУ

Италијански арбитар Мануел Мацони и Пољаци Војциех Лишка и Михал Прок суспендовани су са Европског првенства због лошег суђења на мечу трећег кола групе Б између Литваније и Њемачке, тврди познати грчки новинар Џорџ Закас.

Грчки новинар истиче да ова тројица арбитара неће више судити ниједан меч до краја Европског првенства.
Литванци су оштећени на овом мечу, пошто су судије пропустиле крајем треће четвртине да овој селекцији додијеле још једно слободно бацање због тога што је њемачки селектор Гордон Херберт добио техничку грешку.

Литвански кошаркаш Јонас Валанчунас, којег је фаулирао Нијемац Маодо Ло, шутирао је само два слободна бацања због тог прекршаја.

Литванцима је потом додијељена лопта, али није изведено још једно слободно бацање.
Утакмица је послије 40 минута завршена резултатом 89:89, али је Њемачка послије два продужетка побиједила 109:107.

ФИБА Европе је раније данас одбила жалбу Литванаца на суђење на овој утакмици.
Њемачка послије три кола у групи Б има три побједе, док је Литванија забиљежила три пораза.