ХРВАТСКА У ЧЕТВРТФИНАЛУ, ЛИВАКОВИЋ ЈУНАК :: Semberija INFO ::

ХРВАТСКА У ЧЕТВРТФИНАЛУ, ЛИВАКОВИЋ ЈУНАК

Репрезентација Хрватске пласирала се у четвртфинале Свјетског првенства након што је у мечу осмине финала савладала Јапан са 3:1 након бољег извођења пенала, који су први пут одлучивали на овом Мундијалу.

Регуларни дио сусрета завршен је без побједника 1:1.

Јунак Хрватске био је Доминик Ливаковић који је одбранио три пенала Такуми Минамину, Кароу Митоми и Маји Јошиди.

Код "коцкастих" само је Марко Ливаја био непрецизан, тачније погодио је стативу.

"Самураји" су повели у 43. минуту. Даисон Маеда је погодио након једног прекида.

Изједначио је Иван Перишић својим десетим голом на Мундијалима у 56. минуту на центаршут Дејана Ловрена.

Са овим голом престигао је Давора Шукера и постао најбољи стријелац Хрватске на Свјетским првенствима.

Хрвати сада чекају ривала у четвртфиналу, а то ће бити бољи из вечерашњег дуела између Бразил и Јужна Кореја.