СЛАВЉЕ ПАРТИЗАНА. САДИК ДОНИО ПОБЈЕДУ ПРОТИВ АСТАНЕ :: Semberija INFO ::

СЛАВЉЕ ПАРТИЗАНА. САДИК ДОНИО ПОБЈЕДУ ПРОТИВ АСТАНЕ

Фудбалери Партизана остварили су побједу у другом колу Лиге Европе. Београђани су савладали Астану на гостовању са 2:1, а домаћи тим је добро и прошао јер је Умар Садик постигао још два гола која нису призната због недозвољене позиције. Београђани су промашили још неколико одличних шанси.

Партизан је повео у 29. минуту. Послије корнера и неколико изблокираних удараца, лопта је дошла до Садика, који се лијепо снашао и савладао Ненада Ерића.

Београдски тим је био пуно бољи и конкретнији, па је у другом дијелу искористио добру прилику да преко контранапада угрози гол ривала. Послије притиска Астане, српски тим је извео брзи контранапад у 73. минуту.

Натхо је пронашао Садика, који је сјајним ударцем погодио за 2:0.

Нападач “црно-бијелих” се могао прославити, јер је још два пута затресао мрежу ривала, али је био у недозвољеној позицији.

Астана је у 85. минуту успјела да смањи резултат. Сигурјонсон је одличним ударцем са ивице шеснаестерца савладао Владимира Стојковића.