Зрињски освојио осми наслов првака БиХ :: Semberija INFO ::

Зрињски освојио осми наслов првака БиХ

Фудбалери Зрињског славили су данас у Посушју резултатом 2:0 те тако и математички осигурали титулу првака БиХ четири кола прије краја шампионата.

"Племићи" су се након пораза у прошлом колу од екипе Сарајева поново вратили на побједнички колосијек и савладали Посушаке који воде грчевиту борбу за опстанак.

До тријумфа су дошли и више него заслужено. У првом полувремену није било прилика вриједних помена.

Играло се углавном на средини терена, али у наставку су Мостарци ипак показали зашто су актуелни прваци БиХ.

Ни овај меч није могао проћи, а да Билбија не постигне гол. Он је искористио велико поигравање голмана Ландеке којем је украо лопту, те ју послао у празну мрежу за вођство гостију.

Мало касније сјајни нападач "Племића" постигао је још један гол, овај пут са бијеле тачке у 73. минути.