Борац славио на Грбавици :: Semberija INFO ::

Борац славио на Грбавици

Фудбалери бањалучког Борца као гости су савладали Жељезничар са 2:1 у дербију 17. кола Премијер лиге БиХ.

У нервозној утакмици у којој је виђен велики број картона и прекида први су до предности стигли домаћи и то преко Амое у 27. минуту.

Изједначење Борцу доноси Енвер Кулашин поготком у 34. минуту, а са овим резултатом се отишло на одмор.

Почетком другог полувремена, Жељезничар је остао са играчем мање након што је црвени картон добио Сантос.

У наставку утакмице виђен је гол Цоцалића, који није признат због фаула над голманом Борца Ћетковићем.

Сва три бода Бањалучанима доноси Недељко Пишчевић поготком у 83. минуту.

Борац након овог кола има 30 бодова на трећој позицији, два више од Жељезничара.

До краја јесењег дијела сезоне остало је да буду одиграна још два кола, а изабраници Винка Мариновића одмјериће снаге са Леотаром и Зрињским.