КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: РЕМИ ЦРНЕ ГОРЕ, ПРЕОКРЕТ РУМУНИЈЕ У НОРВЕШКОЈ :: Semberija INFO ::

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: РЕМИ ЦРНЕ ГОРЕ, ПРЕОКРЕТ РУМУНИЈЕ У НОРВЕШКОЈ

Foto EPA/GEORGI LICOVSKI
Пољска је савладала Сјеверну Македонију са 1:0. Једини стријелац био је члан Милана Кшиштоф Пјонтек.
Црна Гора је извукла само бод против такозваног Косова. Након свих проблема који су домаћи имали пред меч, гости су повели голом Рашице у 24.минути. Изједначио је Мугоша у 69.минути. Домаћин је играо без подршке публике и без селектора Љубише Тумбаковића који је поднио оставку.

Велики преокрет је виђен у мечу Норвешка –Румунија. Скандинавци су водили 2:0 до 77.минуте, а онда је Кесеру са два гола донио изједначење

Група А
Црна Гора –Косово 1:1
Чешка-Бугарска 2:1
Пласман: Енглеска 6, Чешка 3, Бугарска 2, Косово 2, Црна Гора 2.

Група Б
Украјина –Србија 5:0
Литванија –Луксембург 1:1
Пласман: Украјина 7, Луксембург 4, Португал 2, Србија 1, Литванија 1.

Шведска-Малта 3:0
Пласман: Шпанија 9, Шведска 7, Румунија 4, Малта 3, Норвешка 2, Фарска острва 0.

Група Г
С.Македонија – Пољска 0:1
Аустрија –Словенија 1:0
Пласман: Пољска 9, Израел 4, С. Македонија 4, Аустрија 3, Словенија 2, Летонија 0.