СЕМБЕРСКИ ДУЕЛ ПРИПАО ЗВИЈЕЗДИ 09 :: Semberija INFO ::

СЕМБЕРСКИ ДУЕЛ ПРИПАО ЗВИЈЕЗДИ 09

У оквиру 17. кола М:тел Прве лиге РС данас су у Јањи снаге одмјерили ФК "Подриње" и ФК "Звијезда 09".

Домаћа екипа иза себе има неколико лоших прволигашких сезона али се, упркос свему успијева одржати међу најбољим фудбалским екипама у Републици Српској. Након 16. кола ове сезоне налазе се на претпосљедњој, 15. позицији са освојених 10 бодова. Са друге стране, екипа Звијезде 09 не крије амбиције за сами врх табеле Прве лиге. Након 16. кола заузимали су 5. позицију на табели са освојена 32 бода (седам мање од првопласиране Крупе).

Данашњу утакмицу у Јањи фудбалери Звијезде 09 ријешили су у првом полувремену. Већ у 12. минуту прецизан је био Игор Зоњић да би 15 минута касније предност екипе из Етно села Станишићи повећао Бранко Михајловић. Задовољни оствареним резултатом гости су смирили темпо утакмице док фудбалери Подриња нису успјели озбиљније угрозити гол Аврамовића. За коначних 0:3 погодио је Милош Гордић у 80. минуту.

За ФК "Подриње" су наступали: М.Дехић (Г), У.Зупур, М.Брадарић, С.Јелић (58', Ф.Благојевић), Ј.Бокић, Ш.Насуфовић (Ц) (85', М.Максимовић), Ј.Новак, Д.Ристић, В.Перковић, Д.Ерић, У.Рачановић (77', А.Алић).

За ФК "Звијезда 09" играли су: М.Аврамовић (Г), А.Ковачевић (56', К.Матић), А.Јањић, Б.Михајловић, И.Благојевић (67', Д.Аџић), М.Гордић, М.Сврака (Ц), Д.Матић, Д.Живковић (67', М.Шикањић), С.Стјепановић (81', А.Видовић), И.Зоњић.