ЗВЕЗДА НАДОКНАДИЛА -16 – ПАЛА ЈЕ БАСКОНИЈА! :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДА НАДОКНАДИЛА -16 – ПАЛА ЈЕ БАСКОНИЈА!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Басконију 86:83, у мечу 28. кола Евролиге.

Црвено -бели су надокнадили -16 са старта друге четвртине и славили против шпанске екипе, која их је декласирала у првом делу сезоне.

Тако се Црвена звезда реванширала Басконији за убедљив пораз, када је на клупи шпанског тима дебитовао Невен Спахија.

После победе над Фенербахчеом, уписана је још једна важна победа и Звезда је сада близу места које води у Топ 8, после искључења руских екипа.

До победе су их предводили Митровић са 18, Волтерс са 17, Холинс са 12 и Калинић са 11 поена.

У тиму Басконије истакли су се Фонтекио са 19, Болдвин са 18, Грејнџер са 15 и Костело са 14 поена.

Црвено -бели су одиграли катастрофалну прву четвртину, у којој су промашивали зицере, промашили су првих шест шутева на утакмици и све је то искористила Басконија, која је утакмицу отворила серијом 8:0.

То је било неуобичајено, пошто обично Звезда одлично отвара утакмице и прави разлику на старту, али овога пута није било тако.

Симоне Фонтекио је убацио 11 поена у првој четвртини и немоћна Звезда је била у заостатаку, пошто је било 13:26 након првих 10 минута.

Тројком Грејнџера Басконија долази на + 16 и упалио се црвени аларм у редовима Црвене звезде.

Радоњић је обавио кључне измене и пронашао праву петорку, а нападачки су Звезду дигли Добрић и Давидовац, док су у одбрани сви били одлични.

Домаћин је направио серију 12:0 и невероватном енергијом се у потпуности резултатски вратио.

Где су стали Добрић и Давидовац, ту је наставио сјајни Лука Митровић, који је у другој четвртини постигао 12 поена.

Погађао је из рекета, из окрета, из хорога, уз фаул... и најважније, погодио је у последњим секундама првог полувремена и донео изједначење, са којим се отишло на велики одмор.

Црвена звезда је наставила у истом ритму и на старту треће четвртине.

Лука Митровић је наставио да игра одлично, ређали су се поени Звезде и одлична одбрана, па Басконија није поентирала скоро четири минута.

Направила је Звезда серију 9:0 и дошла до + 9, али је онда стала.

Брзо је увела Басконију у бонус и ишла на линију пенала, међутим, промашивали су Вајт и Калинић и мало по мало се предност топила.

На крају, после неспортске Ивановића над Грејнџером и невероватном тројком истог играча од таблу, Басконија је повела и пред последњих 10 минута имала поен предности, упркос томе што је њихов најбољи играч Болдвин заустављен у потпуности од стране Холинса.

Холинс се пробудио нападачки и погодио на улазу за прве поене на мечу, а затим и тројку и донео Звезди + 4 после три минута игре у четвртој четвртини.

Преко Волтерса и после тројке Калинића, Звезда поново одлази на највећих + 9 и деловало је да има све под контролом.

Ипак , почеле су да пљуште тројке са свих страна и Болдвин и Фонтекио тројкама, а затим и Питерс поенима под кошем, враћају Басконију на -3 на три минута до краја.

Велика борба водила се у завршници, Басконија се није предавала и вратила се из заостатка, али је Звезда поново направила серију.

Преко Волтерса и Калинића долази до + 10 на минут до краја. Деловало је да је то крај, али је Костело везао шест поена и вратио Басконију на -4.

После драме, Звезда је на крају остварила победу крађом Добрића и закуцавањем Холинса.
Утакмицу сте могли да пратите путем нашег ЛИВЕ БЛОГ-а.