ЗВЕЗДА ДОМИНАНТНО ДО ГРУПНЕ ФАЗЕ ЛИГЕ ЕВРОПЕ! :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДА ДОМИНАНТНО ДО ГРУПНЕ ФАЗЕ ЛИГЕ ЕВРОПЕ!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Клуж 2:1 (1:1) у реванш мечу плеј-офа и поново ће играти групну фазу Лиге Европе.

Шампион Србије савладао је Клуж 6:1 у укупном скору и пети пут заредом играће на јесен у Европи.

Црвено -бели су оправдали улогу фаворита и у реванш мечу и доминантно стигли до групне фазе другог по јачини европског клупског такмичења.

Одмах на почетку меча Црвена звезда долази до вођства.

После корнера је Камора срушио Дегенека на петерцу и енглески судија Мајкл Оливер показао је на белу тачку.

Александар Катаи рутински реализује пенал и доноси предност Звезди у петом минуту.

Од 18. до 25. минута је Милан Борјан имао три сјајне одбране, спасао је Црвену звезду.

Међутим , у 34. минуту није успео.

Лоше су се поставили играчи Звезде у одбрани, слабо је чувана друга статива и Клуж је изједначио у 34. минуту.

После центаршута са десне стране је Дебељух сместио лопту у мрежу са метар раздаљине и Хрват је донео изједначење Клужу.

Тренер Клужа је променио голмана и то му се обило о главу.

Мирко Иванић је одлично пронашао Катаија, који је дао предуг фор, али је голман Клужа изашао на ту лопту скоро код корнер заставице и покушао да је испуца.

Ипак , додао је само до Павкова, који је са преко 20 метара само послао лопту по средини у празну мрежу и у 53.
минуту донео нову предност шампиону Србије.

Борјан је у 60. минуту имао две фантастичне одбране, а онда је одбранио пенал у 62. минуту.

Драговић је срушио Дебељуха и Оливер је показао на белу тачку.

Деак је шутирао у доњи десни угао, али је то одбранио Борјан.

У 78. минуту , Клуж остаје са играчем мање.

Родригес је зарадио други жути картон и искључење, па је Звезди олакшан посао у завршници.

Звезда је одраила рутински посао у завршници и дошла до победе.

Победа је могла да буде и убедљивија, али је Диони са седам метара погодио пречку у 88. минуту.