БЕЛГИЈА САВЛАДАЛА ДАНСКУ :: Semberija INFO ::

БЕЛГИЈА САВЛАДАЛА ДАНСКУ

Фудбалери Белгије савладали су Данску 2:1 (0:1), у мечу другог кола групе Б на Европском првенству.

Белгија сада има максималних 6 бодова, али још није теоретски обезбиједила пролаз у наредну рунду, иако је то сада извјесно.

Иако Данска нема ниједан освојени бод, још нису испали са Европског првенства и шансе и даље постоје да прођу даље.

Фантастично је Данска играла у првом полувремену и до предности су дошли већ послије 100 секунди фудбала.
Велику грешку направио је Денајер и изгубио лопту, она је дошла до Јусуфа Поулсена, који смјешта лопту у доњи лијеви угао са ивице казненог и у другом минуту доноси предност Данској.

Данска је у првом полувремену доминирала, ређала шансе и нападала, док Белгија није могла да се састави и за 45 минута нису имали ниједну једину прилику.

У првих 10 минута су Данци имали двије шансе још преко Мелеа и Брајтвајта, уз још неколико шутева Дамсгарда и Вас са дистанце до краја првог дијела игре.

На старту другог полувремена улази Кевин Де Брујне и то је промијенило ток утакмице.

Белгија до изједначења долази у 54. минуту, послије фантастичне акције Лукакуа, Де Брујнеа и Азара.

Оклизнуо се Вестергард, лопту је одузео Лукаку и пробио по десној страни. Додао је до Де Брујнеа, који на пеналу сјајном финтом избацује двојицу дефанзиваца и баца их на траву. Подигао је главу, пронашао Торгана Азара на другој стативи, који рутински погађа мрежу са пет метара.

У игру улази и капитен Еден Азар и комбинација браће Азар, Лукакуа и Де Брујнеа је донијела преокрет у 70. минуту.

Лукаку је опет започео акцију, Торган и Еден су комбиновали на ивици казненог и онда је старији брат пронашао усамљеног Де Брујнеа, који снажним ударцем матира Шмајхела за 2:1.