ЕУРО 2020: УКРАЈИНА САВЛАДАЛА С. МАКЕДОНИЈУ :: Semberija INFO ::

ЕУРО 2020: УКРАЈИНА САВЛАДАЛА С. МАКЕДОНИЈУ

Фудбалери Украјине уписали су прву побједу на Европском првенству, и то над Сјеверном Македонијом резултатом 2:1 (2:0).

Занимљив меч одиграли су Украјинци и Македонци на стадиону у Букурешту.

У финишу првог полувремена Украјина је брзо постигла два гола и тако практично ријешила питање побједника.

У 29. минуту Јармоленко је добро пратио развој ситуације након корнера, реаговао на другој стативи и убацио лопту у мрежу ривала.

Само пет минута касније, Јаремчук је искористио недовољно добру офсајд замку и затресао мрежу за 2:0.

Сјеверна Македонија је успјела у другом полувремену да смањи на 2:1, али не и да додатно угрози Украјинце.

Једини гол за Македонце постигао је Алиоски, након што је претходно промашио једанаестерац, али је искористио то што се лопта одбила.

Након два меча, Украјина има половичан учинак и три освојена бода, док је Сјеверна Македонија уписала и други пораз.