Звезда се пласирала у финале АБА лиге победивши Партизан у мајсторици убедљиво :: Semberija INFO ::

Звезда се пласирала у финале АБА лиге победивши Партизан у мајсторици убедљиво

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су победли Партизан,  у мајсторици полуфинала АБА лиге са 84:63 и пласирали се у финале, где ће имати шансу да се боре за Евролигу, са победником меча Цедевита - Будућност (недеља).

СВЕ РЕШЕНО ЗА 20 МИНУТА

Ово је пето узастопно финале за Звезду, а шесто у седам година. Утакмица је решена у првом полувремену, теоретски после прве четвртине када је Звезда серијом 15-0 стигла до 15:3, а мало касније 31:15 у 14. минуту.

Партизан је имао катастрофалан шут и за два и за три поена у тим моментима, а и до краја меча, мање од 30%, док је Звезда сипала тројке са свих позиција.

Црно - белис у шутирали за два поена 12-31 (38%) а за три поена 4-23 (17,4%) Звезда је дала 11 тројки из 22 покушаја (47%) док је за два шутирала 19-33 (57%)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 84:63 (21:13, 23:15, 20:13, )