УБЈЕДЉИВ ПОРАЗ КОШАРКАША ЗВЕЗДЕ :: Semberija INFO ::

УБЈЕДЉИВ ПОРАЗ КОШАРКАША ЗВЕЗДЕ

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Ефеса у мечу 11. кола Евролиге – 64:75.

Звезда је одиграла један веома лош меч и дефанзивно и офанзивно и заслужено доживјела убједљив пораз.

Ово им је седми пораз ове сезоне у Евролиги, док је Ефес уписао шести тријумф.

Црвена звезда је добро започела меч и отворила га серијом 8:0.

Играли су добро у одбрани, а у нападу се посебно истакао Кори Волден, који је учествовао у сваком кошу, или поенима или асистенцијом.

Ефес узвраћа серијом 6:0 и улази у егал, а онда се играло кош за кош.

Смењивали су се у предности Звезда и Ефес, а турски тим је пред крај прве дионице имао 16:12.

Рочести је смањио на 16:14, да би тројком на старту друге четвртине погодио за 17:16 и вођство Звезде.

Услиједила је серија 8:0 Ефеса, Ларкин је погађао тројке, Моерман се исто распуцао, па је Ефес имао максималних +11 на половини другог квартала.

Лојд није могао ништа да погоди и у првом полувремену није дао кош из игре, већ се најбољи стријелац Евролиге уписао са линије за слободна бацања.

Звезда се добром одбраном и добрим акцијама вратила резултатски и на крају првог полувремена имала је заостатак од четири поена.

Ефес је наметнуо свој ритам на старту другог полувремена и играло се брзо, што њима одговара.

Одбрана Звезде пуцала је по шавовима и примали су отворене тројке, док у нападу нису могли ништа да ураде.

Лојд је био закључан и осим Волдена, који је дириговао нападом, нико није могао ништа да убаци.

Брзо је Ефес дошао до двоцифрене предности и максималних +14.

На крају треће четвртине било је +17 за Ефес.