УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ „КАПЕТАН МИША АНАСТАСИЈЕВИЋ“ – ДОБИТНИЦИ МИРОСЛАВ МИЛОВАНОВИЋ, ПРОФ.ДР МИЛЕНКО ЧУРЧИЋ, ДУШКО ТОМИЋ И ДРУГИ :: Semberija INFO ::

 

УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ „КАПЕТАН МИША АНАСТАСИЈЕВИЋ“ – ДОБИТНИЦИ МИРОСЛАВ МИЛОВАНОВИЋ, ПРОФ.ДР МИЛЕНКО ЧУРЧИЋ, ДУШКО ТОМИЋ И ДРУГИ


Foto: Semberija info
У оквиру велике манифестација „Пут ка врху“ и „Од капетана Мише до Николе Тесле“, које организује новосадска „Медиа инвент“, са универзитетима у Новом Саду, Источном Сарајеву, Београду и Бањалуци, са привредним коморама Србије, у бијељинској Народној библиотеци уручено је укупно десет престижних признања “Капетан Миша Анатасијевић”.
 
Признања су уручена Мирославу Миловановићу, директору Јавне установе “Воде Српске” за најбоље јавно предузеће, проф. Милошу Мирковићу, вишем научном сараднику Српске краљевске академије научника и умјетника за најбољег менаџера, адвокату и оснивачу Прве дјечије амбасаде “Међаши” за хуманизам и бригу о дјеци.
 
Потом, Компанији “Хедера Вита” из Лознице, директорици Олгици Самоиловић за најбољег партнера, менаџерки “МОЛ” групе за нај жену у бизнису, Спасоју Албијанићу, предузетнику и добротвору из Бијељине за задужбинарство и хуманизам.
 
Награде „Капетан Миша Анастасијевић“ уручене су и  проф.др Миленку Чурчићу из Бијељине за научна достигнућа и доприносу образовања, Предрагу Вујевићу, дипломираном теологу из Угљевика као најбољем промотеру културе,  дугогодишњем фотографу “Семберских новина” и “Вечерњих новости” Божидару Милошевићу за животно дјело и умјетничком фотографу Слободану Крстићу за 20 година вјерности пројекту “Пут ка врху”.    
 

 
Мирослав Миловановић захвалио се на овом престижном признању које је додијељено “Водама Српске”, као најбољем јавном предузећу, истичући да је ово признање не само за ову Јавну установу него и за РС за све успјешно што је урађено у Српској.
 

“Пријатно сам изненађен, али сам и почаствован због овог признања које добијам као директор ЈУ ‚Воде Српске‚ а све заслуге за то је наш ангажман у протеклом периоду, нарочито након стравичних поплава, и помоћи Владе РС која је уложила огромна средства у изградњу и обнову хидро-техничких објеката”, рекао је Миловановић.

Према његовим ријечима, због свега ово престижно признање је првенствено признање институцијама Републике Српске.
 
Душко Томић изјавио је да је пријатно изненађен признањем, које је уједно, како је рекао, признање и сваком члану Прве дјечије амбасаде “Међаши” и онима који су 30 година радили на спашавању дјеце.
 
“Мислим да нас је носила филозофија добра јединства модерног свијета и то је препознато. Захваљујем се на награди“, нагласио је Душко Томић.
 
Говорећи о награђеним, публициста и новинар Владо Маркановић, директор  “Медиа инвеста” из Новог Сада, рекао је да су сви награђени оставили траг на свој начин, уносећи радост у туђе животе.
 
Према његовим ријечима, они који уносе радост у туђе животе не могу а да том радошћу не обрадују и саме себе.
 
“За нас Дрина није граница, него мост који повезује једнородан народ, његову културу, стваралаштво, да не говоримо о спорту, духу и свим оним вриједностима које, захваљујући хедонизму, заборављамо” , рекао је Владо Маркановић.
 
PROMOCIJA MONOGRAFIJE “HEROJI NEIMARI”
 
На истој свечаности, Перо Зубац промовисао је монографију “Хероји неимари”, које је назвао капиталним дјелом иза којег је стала Влада Републике Србије, што није уобичајено, јер је обично покровитељ ресорно министарство.


 
Према његовим ријечима, то монографији даје један озбиљан тон, јер књига не смије да има грешака, а ова има око 950 страна о разним успјешним људима и колективима.
 
“Оно што сам ја радио на челу тима од око 30 новинара и фоторепортера, је да сам направио упитник од десет питања, на које сам добио одговоре који су мени били битни, а то је да су хероји и неимари које бележи ова књига и они који су заслужни за то што су ови људи успели у свом животу. Ту су имена и њихових  професора, ментора, тренера, родитеља…”, истакао је Зубац.  


 
У књизи, каже он, има и фотографија преминулих љекара из Републике Српске и Србије током пандемије Ковидом, али и успјешних љекара који су живи и здрави.
 
“Капетан  Миша траје већ 22 године, самим тим показује да је вредило што смо кренули са том наградом која цени неимарство и задужбинарство, “, истакао је Зубац, изражавајући очекивање да ће се урадити и наставак монографије “Хероји неимари”.


 
На вечерашњој манифестацији је речено да Никола Тесла заслужује захвалност човјечанства, уз напомену да је Тесла, када су га питали одакле црпи идеје, рекао неизненађено из космоса.
 
“Физички то је свјетлост, духовно љубав и љепота. И Тесла и српски народ морају да буду постављени на пиадестал који заслужују”, речено је на овој културној манифестацији која је окупила огроман број Бијељинаца.  
 
(Семберија инфо)