Đoković osvojio završni masters i stigao rekord Federera :: Semberija INFO ::

Đoković osvojio završni masters i stigao rekord Federera

TORINO –Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je završni turnir u Torinu nakon pobjede u finalu takmičenja nad Kasperom Rudom, 2:0 (7:5, 6:3).

Đoković je osvojio šestu titulu na završnom turniru i time izjednačio rekord Rodžera Federera po broju osvojenih trofeja na poslednjem ATP turniru.

Meč je počeo uvodnim razigravanjem i sve do kraja prvog seta oba tenisera osvajala su gemove na svoj servis.

Novak je pri rezultatu (30:15) u 12. gemu prvog seta prilikom vođstva 6:5, na servis Kaspera Ruda tokom zatražio je video proveru protivnikovog početnog udarca, ispostavilo se da je bio aut i da je taj momenat preokrenuo tok meča, prenosi RTS.

Na kraju Đoković je bio bolji.

Drugi set Đoković je počeo furiozno. Na početku je napravio brejk i stvorio priliku da rasterećenije igra u nastavku.

Preciznim i snažnim servisima Đoković je pomerao sa osnovne linije Ruda, što je rezultiralo žestokim napadima. Rud je pokušavao da skrati udarce, ali u tome nije uspijevao.

Neretko su odigrani i dugi gemovi, sa velikim brojem razmjene udaraca.

Novak je meč završio bez ijedne duple greške pri servisu i imao je osam asova.

Đoković je do finala došao sa sve četiri pobjede, a juče je u polufinalu poslije velike borbe savladao Amerikanca Tejlora Frica 7:6 (7:5), 7:6 (8:6).

Rud je u grupi izgubio samo od Rafaela Nadala, u meču koji nije imao značaj jer je ranije obezbijedio polufinale, a do finala je stigao ubjedljivom pobjedom protiv Rusa Andreja Rubljova 6:2, 6:4.

Norveški i srpski teniser do sada su igrali tri puta i sva tri meča dobio je Đoković, bez izgubljenog seta, uključujući i duel u Torinu prošle godine.

Turnir u Torinu igra se za nagradni fond od 14.750.000 dolara.