Derbi kola pripao ekipi RK Bijeljine: RK Bijeljina - RK Drina 33:29 :: Semberija INFO ::

Derbi kola pripao ekipi RK Bijeljine: RK Bijeljina - RK Drina 33:29

Derbi 4. kola prve M:tel lige Republike Srpske u rukometu pripao je domaćoj ekipi.

Prvo poluvrijeme ekipa Bijeljine koristi nešto lošiju odbranu Drine i postiže 20 golova za prvih 30 minuta. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 20:15.

Drugo poluvrijeme domaći rukometaši sa igračem manje otvaraju serijom od 3:0 i odlaze na 8 golova razlike.

Izabranici trenera Golubovića u tim momentima počinju da igraju organizovanije u odbrani i prilaze ekipi Bijeljine na 2 gola razlike.

Najraspoloženiji igrači u redovima gostiju su bili Miljan Vukojičić sa 9 postignutih golova i Stefan Mijatović sa 6 golova, koji je napravio puno problema ekipi Bijeljine na desnoj strani.

U ekipi Bijeljine najbolju utakmicu od dolaska u klub je pružio Vladimir Ćosić sa 6 postignutih golova i odličnom igrom u odbrani.

Marinković Aleksandar je ponovo bio raspoložen sa 10 postignutih golova.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Bakir Buljugija je večeras postigao 8 golova i svojim iskustvom je ponovo pomogao ekipi Bijeljine da derbi kola riješe u svoju korist.

Mladen Stevanović je postigao 3 gola i bio odličan u odbrani, Rankić 3, Žuža Miloš 2, Lontoš Nenad 1.

Sljedeće 5. kolo rukometaši Bijeljine putuju u Banja Luku, gdje igraju protiv ekipe RK Mladost.