BARSELONA PREJAKA ZA RANjENU ZVEZDU, OVACIJE ZA KUZMIĆA I MIROTIĆA :: Semberija INFO ::

BARSELONA PREJAKA ZA RANjENU ZVEZDU, OVACIJE ZA KUZMIĆA I MIROTIĆA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u četvrtom kolu Evrolige od Barselone rezultatom 73:65. Ovacije je dobio Ognjen Kuzmić, koji se vratio na teren. Domaća publika toplo pozdravila i košarkaša Barselone Nikolu Mirotića.

Loš momenat za Crvenu zvezdu, loša serija je nastavljena, ali i dosta lepih stvari je viđeno u duelu sa Barselonom.

Zvezda je od početka, nošena glasnom podrškom sa tribina, nametnula svoj ritam i došla do prednosti.

Barsa se nije snašla u početku, a uz jaku Zvezdinu odbranu, crveno-beli su vukli konce.

Posle prve četvrtine Zvezda je vodila 16:12, a isto je nastavila i u drugoj četvrtini.

Lepa scena u drugoj deonici, kada je u igru ušao Ognjen Kuzmić, posle višemesečne pauze.

Velikim aplauzom je pozdravljen centar Zvezde, a posle njegovih prvih poena usledila je erupcija oduševljenja na tribinama.

Imali su domaći prednost 33:30, ali je Barselona onda zaigrala bolje i brzo istopila razliku.

Nikola Mirotić se razigrao, a Hanga je pogodio trojku u poslednjem napadu za samo minus tri.

Barselona je u nastavku polako ali sigurno preuzimala inicijativu i kontrolu, i u trećoj četvrtini potpuno preokrenula.

Pred početak poslednjeg dela igre, gosti su imali prednost 57:49.

Crveno-beli su se trudili u poslednjih deset minuta igre, ali je Barsa iskusno sačuvala prednost i došla do nove pobede u Evroligi.

Nikola Mirotić je bio najefikasniji - postigao je 21 poen, Kjurik je ubacio 15, a Brendon Dejvis je dodao 14.
Jedini dvocifreni u redovima Zvezde je Džejms Gist sa deset poena, po osam su dodali Faje, Dobrić i Simanić.
Barselona ima četiri pobede iz četiri meča, dok je Zvezda pretrpela treći poraz.