Zvezda se plasirala u finale ABA lige pobedivši Partizan u majstorici ubedljivo :: Semberija INFO ::

Zvezda se plasirala u finale ABA lige pobedivši Partizan u majstorici ubedljivo

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedli Partizan,  u majstorici polufinala ABA lige sa 84:63 i plasirali se u finale, gde će imati šansu da se bore za Evroligu, sa pobednikom meča Cedevita - Budućnost (nedelja).

SVE REŠENO ZA 20 MINUTA

Ovo je peto uzastopno finale za Zvezdu, a šesto u sedam godina. Utakmica je rešena u prvom poluvremenu, teoretski posle prve četvrtine kada je Zvezda serijom 15-0 stigla do 15:3, a malo kasnije 31:15 u 14. minutu.

Partizan je imao katastrofalan šut i za dva i za tri poena u tim momentima, a i do kraja meča, manje od 30%, dok je Zvezda sipala trojke sa svih pozicija.

Crno - belis u šutirali za dva poena 12-31 (38%) a za tri poena 4-23 (17,4%) Zvezda je dala 11 trojki iz 22 pokušaja (47%) dok je za dva šutirala 19-33 (57%)

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 84:63 (21:13, 23:15, 20:13, )