PORAZ ŠVAJCARSKE OD BRAZILA OSTAVIO SRBIJU U ŽIVOTU :: Semberija INFO ::

PORAZ ŠVAJCARSKE OD BRAZILA OSTAVIO SRBIJU U ŽIVOTU

Fudbaleri Brazila pobijedili su Švajcarsku 1:0 u drugom kolu grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru golom Kazemira.

Ovim trijumfom Brazilci su ostavili Srbiju u igri za osminu finala Mundijala pa će putnika u dugu fazu takmičenja odlučivati meč "orlova" i Švajcarske koji je na rasporedu u petak.

Matematika je jasna - Srbiju bilo kakva pobjeda protiv Švajcaraca vodi u drugu fazu takmičenja među 16 najboljih na svijetu.

Brazil je opravdao ulogu favorita i nakon trijumfa u prvom kolu nad Srbijom došao je do nova tri boda slavljem nad Švajcarskom.

Terensku inicijativu u prvom dijelu meča imao je južnoamerički tim i stvarao je ozbiljnije šanse, međutim najzanimljivija situacija dogodila se u 44. minutu meča, a koja se ne odnosi na fudbal.

Naime, došlo je do tehničkih problema kada su se na momenat ugasili reflektori na stadionu. Sudija je odmah komunicirao sa nadležnima, ali se svjetlo ubrzo upalilo i meč je nastavljen.

U nastavku utakmice do prvog velikog uzbuđenja došlo je u 64. minutu kada je Brazilcima poništen gol.
Vinisijus je prelijepo prošao po strani, izbjegao klizeći start Vidmera i unutrašnjim dijelom stopala pogodio donji desni ugao golmana Švajcarske.

Ipak, VAR tehnologijom je utvrđeno da se Ričarlison uključio u igru, iako nije ni igrao loptom, ali uticao jeste na igru jeste.

Međutim, Brazil je u 83. minutu uspio ipak uspio doći do prednosti golom Kazemira.

Lijepa akcija odigrana je na lijevoj strani kaznenog prostora Švajcarske, Kazemiro se ubacuje i asistenciju Rodriga pretvara u gol.

Do kraja meča Švajcarska nije uspjela da se ozbiljnije suprostavi petorostrukim šampionima svijeta i Brazil je upisao sigurnu pobjedu.

Podsjećamo, u prvom meču drugog kola grupe F Srbija i Kamerun odigrali su neriješeno 3:3.