Poraz banjalučkog Borca na "Tušnju" :: Semberija INFO ::

Poraz banjalučkog Borca na "Tušnju"

Фото - ФК Борац
TUZLA - Fudbaleri Borca nakon 13 utakmica bez poraza u m:tel Premijer ligi BiH poraženi su u Tuzli od Slobode s 1:2.

Meč 31. kola bh. elite pripao je domaćinu koji je Borcu nanio prvi poraz od 6. novembra prošle godine kada su u Mostaru izgubili od Zrinjskog.

Domaćin je poveo preko Mirsada Ramića u 14. minutu utakmice, a do poluvremena su "crveno-plavi" došli do poravnanja preko Milana Vušurovića u 45. minuti.

U nastavku meča drugi pogodak je postigao Ramić i to u 71. minutu susreta i ispostavilo se da je to konačan rezultat.

Slobodi je ova pobjeda vrlo bitna u borbi za opstanak i ima šest bodova više od Rudar Prijedora koji je prvi u opasnoj zoni.

S druge strane Banjalučani još nisu ovjerili treće mjesto na tabeli koje im donosi plasman na međunarodnu scenu i novu priliku će imati na "Grbavici" kada će gostovati kod Željezničara koji im je i direktni konkutent u borbi za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija.