RUTINSKA POBEDA SRBIJE ZA MIRAN SAN :: Semberija INFO ::

RUTINSKA POBEDA SRBIJE ZA MIRAN SAN

Reprezentacija Srbije savladala je u Beogradu Litvaniju sa 4:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
Posle debakla u Ukrajini, "Orlovi" imaju razloga za radost.

Istina, pobeda se očekivala u Beogradu protiv, ruku na srce, slabije reprezentacije, a lagana, rutinska pobeda na Litvancima može doneti mir u nacionalni tim.

Srbija je igrala smireno, bez srljanja i jurcanja, a posle nekoliko izglednih propuštenih prilika, gosti su konačno popustili.

Aleksandar Mitrović je u 20. minutu iskoristio 1 na 1 sa protivničkim golmanom i načeo goste.

U 34. minutu, ponovo je napadač Fulama u glavnoj ulozi, nakon što je smestio loptu u mrežu na asistenciju Dušana Tadića.

Već u sledećem minutu, Srbija je vodila 3:0.

Konačno je pogodio Luka Jović, i to je postigao najlepši gol na meču - sa ivice kaznenog prostora snažan, neodbranjiv udarac.

U drugom poluvremenu je tempo opao, nisu previše „orlovi" bili zainteresovani za napad, ali su zato Litvanci krenuli dosta ofanzivnije, kako bi popravili utisak.

Prvu veliku priliku su iskoristili, u 70. minutu, sa bele tačke.

Mitrović je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sa penala je bio siguran Novikovas.

Konačan rezultat postavio je Adem Ljajić u zaustavnom vremenu, na asistenciju još jednog rezerviste Aleksandra Kataija.

Srbija je mogla do ubedljivije pobede, ali čini se da je najvažnije u ovom momentu uneti mir u ekipu. A da li se to postiglo, nakon debakla u Ukrajini, videćemo u danima koji slede.

Ukrajina je prva na tabeli Grupe B sa 10 bodova iz četiri utakmice, Luksemburg je drugi sa četiri boda iz četiri meča, Srbija je treća sa četiri boda iz tri meča, Portugalija je na četvrtom mestu sa dva boda iz dve utakmice, dok je Litvanija poslednja sa jednim bodom.

Srbija nastavlja kvalifikacije 7. septembra protiv Portugalije u Beogradu, a tri dana kasnije sledi gostovanje Luksemburgu.