Ajntraht je u polufinalu Lige Evrope! :: Semberija INFO ::

Ajntraht je u polufinalu Lige Evrope!

U polufinale Lige Evrope prema očekivanjima plasirali su se Valensija i Čelsi. Napoli i Arsenal igrali "ružan" fudbal u kojem su se Englezi bolje snašli. Ajntraht nadoknadio 2:4 i plasirao se među četiri...

Kratak je put do Olimpijskog stadiona u Bakuu i meča za trofej u Ligi Evrope, koji će se igrati 29. maja.

U polufinalu masovnijeg UEFA takmičenja sastaće se: Arsenal - Valensija i Ajntraht - Čelsi. Prve utakmice igraju se 2. maja u Londonu i Frankfurtu, dok su revanši sedam dana kasnije na "Mestalji" i "Stamford Bridžu".

Nije bilo mnogo dileme ko će u polufinalu kada su u pitanju Čelsi i Valensija. Obe ekipe završile su rutinski posao u revanšima, "Plavci" su kod kuće pobedili Slaviju iz Praga 4:3, iako su već posle 27. minuta vodili 4:1. "Slepi miševi" su u laganom ritmu nadigrali Viljareal i posle 3:1 iz prve utakmice pred svojim navijačima slavili 2:0.

Očekivala se drama u Napulju, ali na kraju su oni koji su se opredelili da gledaju ovaj meč, a nisu navijači Arsenala, mogli samo da konstatuju da se na legendarnom "San Paolu" u četvrtak uveče igrao vrlo ružan fudbal. Tome je sigurno doprineo veoma lep gol Aleksandra Lakazeta, koji je pogodio iz "slobodnjaka" u 36. minutu i tako rešio sve dileme oko polufinaliste iz ovog dvomeča. Gol Francuza bio je jedini...

Inače, Napoli je bio totalno van ritma, a jedan od gorih na terenu Lorenco Insinje. Napadač italijanskog tima ne samo da nije uspeo da iz dve jedine prave prilike postigne gol, već je lošim potezima unosio nervozu. Vrlo teško je podneo i odluku Karla Anćelotija da ga zameni u 60. minutu. Nikola Maksimović je još na poluvremenu ostao u svlačionici.

Na nedopadljiv fudbal uticala je i odluka Unaija Emerija da "bunkerom" sa svih 11 igrača brani 1:0. Napoliju su posle gola Lakazeta bila potrebna čak četiri gola za prolaz... Arsenal je delovao vrlo čvrsto u odbrani, ali atipično povučeno za klub koji tradicionalno gaji napadački stil.

Italija je posle eliminacije Napolija ostala bez predstavnika u polufinalima evropskih kupova.

Poslastica večeri bio je duel u Frankfurtu.

"Srpski" Ajntraht uspeo je da pobedi 2:0 i da zbog gola u gostima (2:4) eliminiše Benfiku. Strelci za Nemce bili su Filip Kosrtić u 37. i Sebastijan Rode u 65. minutu. Ajntraht je napravio najveći evropski uspeh još od 1980. godine, kada je osvojio Kup UEFA.

Na terenu smo videli trojicu srpskih igrača u dresu Ajntrahta - Luku Jovića, Mijata Gaćinovića i Filipa Kostića, dok je za Benfiku igrao Ljubomir Fejsa.