BEZ POBJEDNIKA U AMSTERDAMU TADIĆEV AJAKS NADIGRAO JUVENTUS, ALI SA REMIJEM IDE NA REVANŠ :: Semberija INFO ::

U Ligi šampiona odigrane su dvije utakmice četvrtfinala; Ajaks i Juventus su remizirali 1:1, dok je Barselona pobijedila Mančester junajted u gostima sa 1:0.
U sjajnom meču Ajaks i Juvetus su podijelili bodove. Utakmica je otvorena u izuzetno visokom tempu, sa prilikama na obje strane. Od polovine prvog poluvremena Ajaks je imao dominaciju, i kada se očekivalo da će možda i krunisati terensku inicijativu, uslijedila je sjajna, mislimetarski precizna kontra Juventusa.

Ronaldo je loptu primio na sredini terena, odložio je na desnu stranu, i u sprintu krenuo ka šesnaestercu Ajaksa. Uslijedio je odličan centaršut Kansela i još bolja realizacija Ronalda, koji je glavom u u padu pogodio mrežu domaćeg tima u 45. minutu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, nakon nešto više od 30 sekundi i desetak dodavanja, David Neres je na sredini terena, uz lijevu aut liniju oduzeo loptu igračima Juventusa, onda ju je povukao prema šesnaestercu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem svom timu donio izjednačenje.

Fudbaleri Barselone u drugom meču stigli su do velike pobjede na “Teatru snova” protiv Mančester junajdeta minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 12. minutu kada je Suarez dobro šutirao glavom, loptu je zakačio Luk Šou i skrenuo je u sopstvenu mrežu.

Revanš mečevi igraju se 16. aprila u Torinu i Barseloni.