SKUD ,,SEMBERIJA’’ AKTIVNO, UPRKOS EPIDEMIOLOŠKOJ SITUACIJI GDJE GOD NASTUPE BRILjIRAJU :: Semberija INFO ::

 

SKUD ,,SEMBERIJA’’ AKTIVNO, UPRKOS EPIDEMIOLOŠKOJ SITUACIJI GDJE GOD NASTUPE BRILjIRAJU


Predani članovi SKUD-a ,,Semberija’’ pokušavaju da prebrode sve prepreke i da, uprkos epidemiološkoj situaciji, zadrže svoj status visoko na ljestvici najboljih.
 
Potvrda tome je i nedavni nastup Društva u Bugarskoj.I ove godine SKUD ,,Semberija’’ je zablistao u Bugarskoj. Semberski čuvari tradicije zaigrali su, zasvirali i zapjevali na  Festivalu pod nazivom ,,Balkan Folk Fest’’ na kome je učestvovalo 270 ansambala iz devet zemalja i oduševili i publiku i i žiri.
 
-Naše društvo se predstavilo sa tri koreografije - igrama iz Semberije, šopskim igrama i igrama iz Istočne Hercegovine i osvojilo Grand Pri i Zlatnu medalju’’, kaže za ,,Semberiju info'' Branka Savčić, direktorica SKUD-a Semberija, uz podsjećanje da su na putovanje u Bugarsku išli članovi veterana, prvi izvođački ansambl i SKUD-ov veliki narodni orkestar. -U dva autobusa išlo je 75 naših članova. Festival je organizovan na predivnoj obali Crnog mora, u mondenskom ljetovalištu Zlatni Pjasci, kod grada Varna. Prije Bugarske bili smo učesnici ciofovog festivala u Bogatiću pod nazivom ,,Bogatfest’’, gdje smo, takođe, imali zapaženu ulogu. Na tom međunarodnom festivalu su učestvovala društva iz Slovenije, Rumunije, Makedonije, Srbije, a mi smo predstavljali Republiku Srpsku. Imali smo značajan nastup i na smotri veterana u Beogradu. Ovu manifestaciju, pod nazivom ,,Beograde širi svoje grane i primi nas veterane”, organizovalo je Udruženje ,,Šiljkan’’ iz Beograda’’, podsjeća Branka Savčić.

Da članovi SKUD-a ne posustaju je i činjenica da sada vrijedno rade na postavci novog repertoara.
-Nove koreografije, koje sada uvježbavamo, ugledaće svjetlo dana na tradicionalnom Nikoljdanskom koncertu u Centru za kulturu u Bijeljini’’, najavljuje za ,,Semberiju info’’ direktorica Savčić.


​Semberske novine - Semberija info