PU Bijeljina: U Bijeljini održan sastanak povodom bezbjednog održavanja maturskih proslava


Foto: PU Bijeljina
Predstavnici Policijske uprave Bijeljina održali su danas radni sastanak sa direktorima aktiva osnovnih i srednjih škola sa područja grada Bijeljine, kao i sa predstavnicima učenika završnih razreda srednjih škola, povodom završetka  školske godine i planiranih maturskih proslava.
 
Na sastanku su definisane jasne obaveze škola i učenika u pogledu prijave okupljanja, defilea maturanata i  samih proslava završetka nastave.
 
U blizini škola biće pojačano prisustvo policijskih službenika i planski će se obezbjediti sve manifestacije koje se odnose na maturske proslave.
 
Jedna od prioritetnih aktivnosti policijskih službenika biće kontrola ugostiteljskih objekata i točenja alkohola očigledno pijanim licima i maloljetnim licima.
 
Policijska uprava Bijeljina apeluje na škole, roditelje i učenike da se odgovorno ponašaju kako ne bi došlo do narušavanja javnog reda i mira, te da u slučaju konzumiranja alkohola ne upravljaju motornim vozilima.
 
Cilj ovih aktivnosti je da maturske svečanosti proteknu u mirnom i bezbjednom okruženju“, navodi se u saopštenju PU Bijeljina.