Jokić od junaka do tragičara, pa nazad - rampom do pobjede Denvera :: Semberija INFO ::

Jokić od junaka do tragičara, pa nazad - rampom do pobjede Denvera

Фото - Танјуг / АП
Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Minesota Timbervulvse 93:91, a u glavnoj ulozio bio je Nikola Jokić.

MVP lige je odigrao sjajan meč u Minesoti s 26 poena (10/26 iz igre), čak 19 skokova, sedam asistencija i tri blokade, među kojima je bila jedna za pobjedu uz zvuk sirene.

Čak i pored toga što je bio blizu moćnog tripl-dabla, malo je nedostajalo da postane tragičar.

Pola minuta prije kraja, pri vođstvu Denvera +4, prodao je dvije lopte, ali je uspio da izblokira Edvardsa pred košem i to poslije rampe Bartona nad Bizlijem.

Nagetsi su tako stigli do četvrte pobjede u sezoni, pored dva poraza, i treći su na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je uspio da preokre meč u samom finišu, uprkos tome što je imao minus od 14 poena u prvom poluvremenu, i konstantno ga jurio.

Sve do dva minuta prije kraja kada je Jokić preuzeo stvari u svoje ruke. Asistirao je i bio siguran sa penala za trijumf, prije nego što je uslijedila već opisana drama.

U Denveru su se istakli još Monte Moris sa 16 poena, Eron Gordon je dodao 12, a Vil Barton 10.

Kod Minesote Malik Bizli je ubacio 18, a po 14 su imali Dianđelo Rasel, Entoni Edvards i Karl-Entoni Tauns.