Radnik u finalu ,,Medulin kupa“ :: Semberija INFO ::

Radnik u finalu ,,Medulin kupa“

U posljednjem susretu grupne faze ,Medulin kupa fudbaleri Radnika odigrali su neriješeno 2:2 protiv ekipe Zaglebja iz Šošnoveca i na taj način ostvarili plasman u finale u kom će igrati protiv Rudar Prijedora 12. februara.

Poljski tim je bolje otvorio susret i u 12. minutu pogotkom Bartolomja Babiarca stigao do vođstva koje je sačuvao do kraja prvog poluvremena.

U nastavku je Radnik zaigrao puno angažovanije što je donelo rezultat u 58. minutu kada je Mahir Karić izjednačio iz jedanaesterca.

U 69. minutu bijeljinski premijerligaš stiže do prednosti, a strelac je Seid Zukić, ali je radost fudbalera Radnika trajala kratko, jer je već u 70. minutu pogodak za Šošnovec postigao Muset Miguel za konačan rezultat.

U prva dva susreta Radnik je savladao Krupu sa 3:2 i ekipu Kolubare sa 2:1, pa će imati priliku da u finalu protiv Rudara osvoji prvo mjesto na Medulin kupu koji se igra u okviru priprema za proljećni deo šampionata.

Nakon finalnog susreta ekipa Radnika se vraća u Bijeljinu gdje će 15. februara odigrati ,,generalku“ protiv Slobode. U prvom proljećnom susretu Premijer lige BiH tim trenera Slavka Petrovića će 22. februara dočekati ekipu Željezničara.