ŠVEDSKA IDE NA EP, SRBIJA I ZVANIČNO DOBILA RIVALA U PLEJ-OFU LIGE NACIJA! TEŽAK PORAZ BIH U ZENICI! :: Semberija INFO ::

Švajcarci prošli kroz dramu i jednom nogom su na EP * Španci demolirali Maltu, kao i Danci Gibraltar

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se na Evropskom prvenstvo 2020. godine, jer su u direktnom duelu savladali Rumuniju u gostima rezultatom 2:0 (2:0)!

Ovaj rezultat znači i to da će Srbija u plej-ofu Lige nacija definitivno igrati protiv Norveške koja kolo pre kraja u grupi F ima četiri boda manje od svojih skandinavskih suseda.

Naravno, ukoliko Srbija u nedelju ne dočeka iznenađenje u svojoj grupi - kiks Portugalije u Luksemburgu i pobedu protiv Ukrajine. Podsetimo, drugi par će činiti Škotska i Bugarska.

Šveđani su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, kada su berg u 18. i Kvaizon u 34. tresli mrežu Rumuna.

Španija je u ovoj grupi zauzela prvo mesto, a u petak veče su demolirali Maltu na domaćem terenu rezultatom 7:0.
Morata i Kazorla su pogađali u prvom, a u nastavku su precizni bili Tores, Sarabia, Olmo, Moreno i Navas.

Švajcarska je jednom nogom na EP zahvaljujući minimalnom pobednom nad Gruzijom kod kuće - 1:0! Strelac jedinog gola je bio rezervista je bio Iten u 77. minutu, samo šest minuta pošto je kročio na teren.

Švajcarska je druga sa 14 bodova, ali u poslednjem kolu gostuju Gibraltaru. Danska je pomenutu reprezentaciju dobila sa 6:0, ali za kraj moraju na noge Republici Irskoj.

Irci imaju tri boda manje od Danske, ali im bilo kakva pobeda donosi plasman na EP.

Vredi pomenuti i to da je Bosna i Hercegovina ubedljivo poražena kod kuće od Italije (0:3),a  strelci za goste su bili Aćerbi i Insinje u prvom, odnosno Beloti na početku drugog poluvremena.

Italija je odavno rešila pitanje plasmana na EP, a iz ove grupe dalje ide i Finska.