Ekvador slavio na otvaranju Svjetskog prvenstva, Katar prekinuo tradiciju domaćina :: Semberija INFO ::

DOHA - Fudbaleri Ekvadora pobijedili su na otvaranju Svjetskog prvenstva domaću selekciju Katara rezultatom 2:0. Katar je tako postao prva selekcija koja je kao domaćin izgubila prvu utakmicu na prvenstvu.

Ekvador je krenuo žestoko i u već u trećoj minuti Ener Valensija je postigao gol, ali je on poništen nakon što je VAR-om ustanovljeno da je njegov saigrač bio u ofsajdu.

Ipak, već u 16. minuti Ekvador dolazi do vođstva nakon što je Valensija sigurno iskoristio penal. Ekvador je je nakon pola sata igre udvostručio vodstvo,opet golom Valensije.

U drugom poluvremenu se uglavnom igralo između dva šesnaesterca. Ekvador je čuvao svoju prednost s tek rijetkim pokušajima ka naprijed, dok se ni Katar nije proslavio. Rezultat se nije mijenjao pa je Ekvador ostvario prvu pobjedu na turniru.

U drugoj utakmici ove grupe sutra se sastaju Holandija i Senegal.

Ekvador će u drugom kolu grupe A igrati protiv Holandijee, dok će Katar odmjeriti snage sa Senegalom.