Fudbaleri Borca protutnjali Grbavicom: Džinovski korak ka tituli :: Semberija INFO ::

Fudbaleri Borca protutnjali Grbavicom: Džinovski korak ka tituli

SARAJEVO - Fudbaleri Borca napravili su džinovski korak ka drugoj tituli šampiona BiH, pošto su u 31. kolu Premijer lige na "Grbavici" savladali Željezničar sa 2:1.

Na ruku im je išao i rezultat iz Doboja kod Kaknja, gdje su Mladost i Sarajevo igrali neriješeno, 0:0, tako da izabranici Marka Maksimovića dva kola prije kraja prvenstva imaju četiri boda prednosti u odnosu na još uvijek aktuelnog prvaka sa "Koševa". Prvu meč loptu "crveno-plavi" imaće već naredne nedjelje, kada na Gradskom stadionu dočekuje Tuzla siti.

Do devete pobjede u posljednjih deset susreta Banjalučane su vodili Goran Zakarić, koji je u 66. minutu pogodio za 1:0, te Dejan Meleg koji je sedam minuta kasnije fantastičnim golom duplirao prednost gostiju. U posljednjim trenucima susreta Samir Bekrić je ublažio poraz Željezničara.

- Igrali smo protiv Željezničara za kojeg znamo u kakvim je problemima ovu polusezonu. Želim im da da što prije izađu iz problema. Odigrali su poštenu i časnu utakmicu. Bili smo u grču, ali mislim da smo zasluženo došli do pobjede, mada i da smo osvojili bod bili bismo zadovoljni. Sada imamo četiri boda više. i sedam dana da se pripremimo za Tuzla Siti koji je jako dobra ekipa. Nadam se prije svega da ćemo se regenerisati i doći do pobjede i na našu sreću, a na iznenađenje mnogih do titule koju niko nije mogao da očekuje u septembru mjesecu - istakao je šef stručnog štaba Borca Marko Maksimović.

Radnik je derbiju začelja savladao Olimpik sa 1:0 golom Velibora Đurića u 35. minutu i tako produžio nadu u opstanak, dok je Krupa poražena na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog sa 1:3.

Rezultati i strijelci 31. kola Premijer lige: Zrinjski - Krupa 3:1 (Pavlović 12. autogol, Bilbija 26. penal, Bašić 54 - Palić 38), Tuzla siti - Velež 1:1 (Ubiparip 73. penal - Georgijević 36), Sloboda - Široki Brijeg 1:1 (Mišković 23 - S. Jurić 45), Mladost - Sarajevo 0:0, Radnik - Olimpik 1:0 (Đurić 35)

Parovi 32. kola, koje se igra u nedjelju, 23. maja: Krupa - Olimpik, Sarajevo - Radnik, Široki Brijeg - Mladost, Velež - Sloboda, Borac - Tuzla siti, Zrinjski - Željezničar.

8 golova: Lukić (Borac), Štilić (Željezničar), S. Jurić (Široki Brijeg),

7 golova: Jurilj, (Široki Brijeg), Ziljkić (Borac), Osmanović (Olimpik), Hiroš (Mladost), Juričić (Željezničar), Ubiparip (Tuzla siti),

6 golova: Lendrić (Željezničar), Rahmanović (Sarajevo), Radovac (Velež), Dujaković (Krupa), Jović (Široki Brijeg/Krupa),

5 golova: Mujezinović, E. Zec (Željezničar), Ivančić, Filipović (Zrinjski), Ikić (Široki Brijeg), Bradonjić (Radnik), Handžić (Sarajevo), Crnkić (Tuzla siti), Dž. Beganović (Sloboda).