POBJEDA BORCA NAD RADNIKOM :: Semberija INFO ::

POBJEDA BORCA NAD RADNIKOM

Fudbaleri Borca rezultatom 2:0 su savladali Radnik iz Bijeljine, čime su potvrdili pozitivan ishod iz Kupa BiH i pobjedu u Širokom Brijegu, a istovremeno su i skočili na četvrto mjesto na premijerligaškoj tabeli.

Banjalučani su danas od početka krenuli vrlo agresivno, a do vodstva su stigli u 14. minuti kada je jako lijep pogodak postigao Stojan Vranješ, koji je pokazao da i dalje može imati jako važnu ulogu u igri Banjalučana.

U nastavku meča, Borac je stvorio još nekoliko šansi prije nego je u 35. minuti Elvir Mehanović nakon dobre akcije pogodio za 2:0, te je time osigurao svom timu mnogo lakši i mirniji nastavak meča.

Preuzeo je u drugom dijelu Radnik inicijativu, nekoliko puta i ozbiljnije napao, ali do gola nije uspio doći. Ostalo je 2:0, pa sada Borac zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 38 bodova. S druge strane, Radnik je na desetom mjestu sa 19 bodova, koliko ima i 11. Olimpik, ali Radnik je bolji u međusobnom omjeru.